Komunikaty techniczne pracy zdalnej
Aktualizacja: 2023-12-01 15:38:39
ZASADY PRACY ZDALNEJ I HYBRYDOWEJ W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
UWAGA uczniowie pozostający w domu:
Każdy uczeń, który musi pozostać w domu w czasie lekcji może skorzystać z możliwości uczestnictwa w zajęciach online. W razie nieobecności na zajęciach wystarczy połaczyć się z wybranym kanałem nauczyciela na komunikatorze Discord.
Narzędzia pracy zdalnej
Obecnie pracujemy wg stałego planu zajęć prowadząc zajęcia online z wykorzystaniem narzędzi: Discord (łączność głosowa, udostępnianie ekranu oraz wideokonferencja), Microsoft Teams, Messenger.
INSTRUKCJA: eDziennik VULCAN
W celu ułatwienia korzystania z dziennika Vulcan zamieszczamy poniżej kilka przydatnych instrukcji dla rodziców, uczniów i nauczycieli. Jednocześnie informujemy, że system UONET + umożliwia uczniom i rodzicom także korzystanie z aplikacji mobilnej.
Link do dziennika: https://cufs.vulcan.net.pl/powiatczluchowski/, który dołączony jest do ikony w prawym gornym rogu szkolenj strony www.
Odnośnik do dziennika elektronicznego dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli znajduje się także na naszej szkolnej stronie www.
Instrukcje dla rodziców, uczniów:
Każdy rodzic oraz uczeń samodzielnie zakłada konto w dzienniku. Należy kliknąć zakładkę załóż konto i wpisać nazwę swojej poczty elektronicznej oraz odznaczyć sekcję nie jestem robotem. Na pocztę przyjdzie link do ustanowienia hasła.
W związku z tym każda osoba, która nie podała adresu swojej poczty elektronicznej na zebraniu rodziców, proszona jest o kontakt z administratorem e-dziennika celem jej uzupełnienia. Logowanie może odbywać się tylko po podaniu adresu email rodzica i ucznia. Email jest zarazem loginem.
-
Film instruktażowy pierwsze logowanie: https://youtu.be/1l8XhJapnKg
-
Rozpoczęcie pracy z aplikacją mobilną dzienniczek+ (plik).
-
Zapomniałeś hasła? Zobacz jak je odzyskać: https://youtu.be/ekbAbLu760Y
UWAGA: Problemy z eDziennikiem prosimy zgłaszać do k.pawlak@losto.net.
INSTRUKCJA: Komunikator głosowy/wideo/czat Discord
Discord to komunikator głosowy i czatu, którym można przeprowadzać grupowe konferencje głosowe i wideo oraz czatu.
Z tego programu można korzystać w trybie przeglądarki internetowej, gotowej aplikacji na komputery PC lub telefonie.
W celu korzystania z Discorda jako aplikacji należy pobrać jego odpowiednią dla danego systemu operacyjnego wersję ze strony https://discordapp.com/, zainstalować i uruchomić. Należy zarejestrować się w aplikacji zgodnie z instrukcjami na ekranie. Po założeniu konta, należy odebrać email potwierdzający założenie konta i kliknąć w nim w link aktywacyjny. UWAGA: Email często ląduje w SPAMIE, dlatego należy sprawdzić go w tym folderze poczty.
Aby móc używać Discorda trzeba przejść weryfikację przez podanie numeru telefonu.
W celu otrzymania zaproszenia na serwer Społeczniaka proszę o kontakt z administratorem (k.kadowski@losto.net) lub dołączyć do serwera Discord o adresie https://discord.gg/U8SXvnU. UWAGA: Przy pierwszym logowaniu na serwer proszę korzystać z DANYCH KOMÓRKOWYCH a nie szkolnej WiFi.
Po dołączeniu do serwera szkolnego i zaakceptowaniu przez administratora zostanie nadana rola ucznia.
W celu korzystania z aplikacji na telefonie należy pobrać apkę o nazwie Discord ze sklepu Android lub iOS i postępować jak wyżej.
Po zalogowaniu się na serwer należy wybrać odpowiedni kanał głosowy danego nauczyciela. Należy pamiętać o ustawieniu odpowiedniej głośności mikrofonu.
W czasie nieobecności ucznia w szkole należy powiadomić nauczyciela, który będzie transmitował lekcję via Discord zalogowany jako SalaX (X-numer sali) na kanale Imię i nazwisko nauczyciela.
UWAGA: Wszelkie problemy dotyczące poczty e-mail, Microsoft 365, Discord, sieci WiFi proszę zgłaszać na adres k.kadowski@losto.net.
Inne źródła wiedzy:
- OSE IT
- Symulatory doświadczeń z fizyki
- ePodręczniki
- Brilliant
- Zdasz.to
- Zdalne.gov.pl
- Lektury
- SzkolnictwoPL
- Fizyka dla każdego
- Fizyka Jamnika
- Python kl. 7/1LO
- Wykłady z Inform.
- Scholaris
- CKE
- Włącz Polskę
- Centrum Nauki Kopernik
- IPN
- Przystanek historia
- eTwinning
- Ninoteka
- Muzykoteka szkolna
- Biblioteka Cyfrowa Polona
- Biblioteka cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji
- Serwis TV Polskiej