Informatycy na wolności!

W dniu 30. stycznia uczniowie z naszej szkoły oraz dwóch jej absolwentów, uczęszczający na kółko programistyczne i robotykę, nie pojawili się na lekcjach.
Powodem był wyjazd do Gdańska w ramach projektu o nazwie Fundacja Inspirujące Przykłady. W Olivia Business Centre opiekę nad grupą przejął założyciel Fundacji pan Leszek Szmidtke.
Po krótkiej drzemce i radosnej integracji w autobusie dotarliśmy do firmy Randstad Polska, która zajmuje się HR -zasobami ludzkimi. Zostaliśmy przywitani i poprowadzeni przez kilka bloków warsztatowych przez senior konsultanta Dominikę i junior konsultanta Lucka.
Zajęcia uświadomiły nam zarówno wagę kompetencji miękkich podczas starania się o pracę, jak i ośmieliły nas do odważniejszego dzielenia się naszymi pasjami. W tej części warsztatów szczególnie aktywnie udzielali się nasza koleżanka Jagoda oraz Miron.
Drugą część dnia spędziliśmy w firmie programistycznej Solwit. W pierwszej kolejności zostaliśmy poczęstowani pizzą, której ogromne ilości pomogli nam skonsumować informatycy. Później wzięliśmy udział w rozmowie z pracownikami firmy - Marceliną, managerem projektu Arturem, testerem Wojtkiem i deweloperem Bartkiem vel Tybor.
Na zakończenie wzięliśmy udział w warsztatach, podczas których pod niewinną przykrywką konstruowania domku dla ludzików lego, szlifowane były m. in. nasze umiejętności współpracy. Uświadomiły nam one jak ważne jest dobre zrozumienie wizji klienta i dobrze przygotowany projekt. Oczywiście podczas całych zajęć panowała wspaniała, twórcza atmosfera.
Wiedzę pozyskaną tego dnia na pewno będziemy starali się wykorzystać i wziąć pod uwagę podczas dokonywania późniejszych wyborów zawodowych.

Nowy zakup

Zakupiliśmy nowy moduł Arduino Leonardo i Yun z obsługą sieci przez Ethernet i WiFi.

Nowe czujniki

Mamy nowe czujniki żyroskopowe. Możemy kontrolować położenie robota.

Zajęcia otwarte

Zapraszamy na zajęcia otwarte uczniów klas SP, które odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 15.00-16.00 (Prosimy o kontakt w celu zebrania grupy).